ایمهاف تانک – قیمت ایمهاف تانک

ایمهاف تانک – قیمت ایمهاف تانک

در این مقاله به معرفی ایمهاف تانک و قیمت آن خواهیم پرداخت پس در ادامه با ما همراه باشید . ایمهاف تانک (دلیل نام گذاری ایمهاف تانک مخترع آن به نام مهندس آلمانی کارل ایهاف بوده است ) از دو بخش تشکیل شده است : یک منطقه رسوب بالا و یک منطقه تجمع پایین و لجن هضم. این سیستم ایمهاف تانک اجازه می دهد تا کاهش مواد جامد معلق از ۵۰ تا ۷۰ درصد، کاهش COD از ۲۵ تا ۵۰ درصد و تثبیت لجن خوب با توجه به ابعاد و شرایط آب و هوایی در ایمهاف تانک صورت گیرد .
این یک نمونه از سیستم ساده ایمهاف تانک ، جمع و جور و موثر برای پیش درمان تصفیه خانه های شهری است. ایمهاف تانک ممکن است دارای یک شکل استوانه ای یا چند شاخه ای باشد. منطقه حل شدن، با دیواره های معمولی V شکل، با یک شکاف در پایین فراهم شده است، که اجازه می دهد جامدات در ایمهاف تانک هضم محفوظ است. سیستم ایمهاف تانک همچنین اجتناب از آن است که گاز، ایجاد شده توسط واکنشهای بی هوازی، می تواند به سطح بازگردد و مانع فرایند پاکسازی شود.
گاز تولید شده در محفظه ایمهاف تانک هضم باعث می شود که چند قطره از ذرات لجن را از سطح به سطح آب ایجاد کند که لایه ای از آن را ایجاد می کند که باید به صورت دوره ای حذف شود. لجن در محفظه ایمهاف تانک انباشته شده است، جایی که تحت فرایند بی هوازی قرار می گیرد و به طور جزئی تثبیت می شود.
کسر مایع تنها ظرف چند ساعت در مخزن (بین ۳٫۵ و ۷ ساعت) است. این اجازه می دهد تا یک پساب تازه (بدون سپتیک) نهایی به دست آورد. جامدات برای مدت زمان بسیار بیشتری در ایمهاف تانک اتاق، با شرایط یکنواخت و کنترل شده باقی می مانند که ضخامت خوبی را تضمین می کند. تولید بیوگاز نسبت به مخازن سپتیک بالاتر است و سیستم تهویه مناسب برای اجتناب از مشکلات ناخوشایند ضروری است.
فاضلاب می تواند نشتی بر روی زمین باشد (طبق مقررات مقررات محلی) و یا ممکن است نیاز به درمان ثانویه (به عنوان مثال لجن فعال، فیلتر های تراشیده، تالاب های ساخته شده و غیره).

به طور خلاصه : ایمهاف تانک یک تکنولوژی تصفیه اولیه برای فاضلاب خام است که برای جداسازی جامد مایع و هضم لجن مایع طراحی شده است. ایمهاف تانک شامل یک محفظه ماندگاری V در بالای اتاق هضم لجن مخروطی با دریچه های گاز است. در محفظه هگزاسیون، مواد جامد حل شده به صورت بی هوازی تولید می شوند. گاز از طریق نفوذ به کانال های دریچه گاز منع شده است تا مانع از برهم زدن فرایند تصفیه شود. مخازن ایمهاف تانک توسط جوامع کوچک استفاده می شود و با توجه به ساخت و ساز زیرزمینی، استفاده از زمین بسیار محدود است. هزینه های سرمایه گذاری کم است و عملیات و تعمیر و نگهداری ساده است. اما بازدهی تصفیه کم است و تصفیه ثانویه پساب مورد نیاز است. علاوه بر این، ایمهاف تانک باید مرتبا تخلیه شوند.

ایمهاف تانک

مخزن ایمهاف تانک (همچنین به عنوان Emscherbrunnen یا Tank Emscher نیز شناخته می شود)، که به شبیه یک سپتیک تانک عمومی عمل می کند، یک مهاجم قوی و موثر است که باعث کاهش میزان مواد جامد معلق ۵۰ تا ۷۰ درصد، کاهش COD 25 تا ۵۰ درصد و منجر می شود به طور بالقوه ثبات لجن خوب – بسته به طراحی و شرایط. ایمهاف تانک یک سیستم جمع و جور و کارآمد برای پیش تصفیه فاضلاب شهری است.

محفظه رسوب ایمهاف تانک دارای یک شکل دایره ای یا مستطی شکل با دیوارهای V شکل و یک شکاف در پایین است، به این ترتیب می توان جامدات را در محفظه هضم قرار داد، در حالیکه جلوگیری از افزایش فاز گاز و ایجاد نگرانی در فرایند استقرار. گاز تولید شده در اتاق هضم به سمت دریچه های گاز ایمهاف تانک در لبه راکتور افزایش می یابد. این ذرات لجن را به سطح آب منتقل می کند و یک لایه نازک ایجاد می کند. لجن در محفظه هضم لجن تجمع یافته و فشرده شده و تا حدی از طریق هضم بی هوازی تثبیت شده است. کسر مایع تنها چند ساعت در مخزن ایمهاف تانک باقی می ماند، در حالی که جامدات در چندین سال در اتاق هضم باقی می مانند.

تولید بیوگاز در ایمهاف تانک بیشتر از مخازن سپتیک است، اما متاسفانه بار آلی در فاضلاب عمومی معمولا برای جمع آوری و مصرف (یا فرسایش) بیوگاز صرفه جویی نیست (HOFFMANN et al.، ۲۰۱۱). فاضلاب پیش تصفیه شده از مخزن ایمهاف تانک نیاز به تصفیه ثانویه (به عنوان مثال میدان چکه، حفره های خیس، جریان افقی، جریان عمودی یا تالاب های ساخته شده در سطح آزاد).

مخازن ایمهاف تانک برای جریان های فاضلاب خانگی یا مخلوط بین ۵۰ تا ۲۰،۰۰۰ عدد جمعیت توصیه می شود. ایمهاف تانک قادر به حمل بارهای آلی بالا و مقاوم در برابر بارهای شوک آلی هستند. فضای مورد نیاز برای ایمهاف تانک کم است. به طور معمول، مخازن ایمهاف تانک توسط جوامع کوچک با جریان های فاضلاب خام به ترتیب ۹۵۰ متر مکعب در روز (جمعیت حدود ۸۰۰۰ نفر یا ۱۳۰۰ خانوار) (WSP 2007) استفاده می شود.

مخازن ایمهاف تانک را می توان در هوای گرم و سرد استفاده کرد (دمای فاضلاب پایین تر از ۱۵ درجه سانتیگراد یا بالاتر از ۲۰۰۰ متر ارتفاع، حداقل دمای زمستان ۸ درجه سانتی گراد، متوسط سال ۲۰ درجه سانتیگراد است) (HOFFMANN et al.، ۲۰۱۱). همانطور که مخزن بسیار بالا است، اگر سطح آب زیرزمینی پایین باشد و محل سیل نیست، می توان ایمهاف تانک را در زیر زمین ساخت. اگر زمین زیرزمینی ساخته شده باشد، استفاده از زمین بسیار محدود است و تانک های ایمهاف تانک را می توان در هر دو مناطق روستایی یا شهری ایجاد کرد. هزینه های سرمایه گذاری کم است و عملیات و تعمیر و نگهداری ساده است.

قیمت ایمهاف تانک

در رابطه با قیمت ایمهاف تانک باید گفت که این مورد نیاز به کارشناسی دارد و همین طوری نمیتوان قیمت ایمهاف تانک را بیان کرد چرا که با توجه به نوع طراحی ایمهاف تانک و حجم و ظرفیت آن نوع مواد استفاده شده در ایمهاف تانک قیمت نهایی ایمهاف تانک نیز فرق خواهد کرد . لذا برای استعلام دقیق قیمت ایمهاف تانک با شرکت ما تماس گرفته و استعلام قیمت نمایید .

سایر مطالب
سپتیک تانک چیست
قیمت سپتیک تانک
منبع